מרכזי יום טיפוליים​

מרכזי יום טיפוליים נותנים מענה לבוגרים (21+) עם מוגבלות שכלית התפתחותית ומספקים להם שגרת חיים קבועה עם פעילויות מותאמות המרכזים מעניקים טיפול מקצועי וחם על ידי צוות מיומן, ומהווים סביבה תומכת ומאפשרת עבור מקבלי השירות ובני משפחותיהם

על המסגרת

מסגרת לאנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית שסיימו את לימודיהם בבתי ספר לחינוך מיוחד בגילאי 21+. מרכזי יום טיפוליים מעניקים שגרת חיים חיונית וקבועה למקבלי השירות שלה . כזו שתעניק להם טיפול מסור ומקצועי, תפגיש אותם עם קבוצת שווים ותאפשר להם להשתתף בפעילויות תעסוקה, העשרה ופנאי המותאמות לצורכיהם וליכולותיהם. 

כל המרכזים מתנהלים על פי סדר יום מותאם לצורכיהם וליכולותיהם שכולל פעילויות העשרה, פנאי ותעסוקה. במרכזי היום פועל צוות מגוון ממקצועות הבריאות והטיפול בן היתר: פיזיותרפיסטים, סיוע שיקומי, מרפאה בעיסוק, ניתוח התנהגות, עובדת סוציאלית. עם כניסתו של כל מקבל שירות למסגרת נקבעים יחד עם המשפחה הדגשים הטיפוליים ונבנית תוכנית פרטנית או קבוצתית שנועדה לשמר תפקודים או לקדמם והכל בהתאם לתפקודו של החניך, העדפותיו והדגשים המקצועיים. כל הצוותים במרכזים הם בעלי ידע רב וניסיון עשיר בטיפול באנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית. בנוסף כחלק מפעילות פנאי מגיעים אנשי מקצוע חיצוניים להעביר חוגים כמו גינון טיפולי, מוזיקה, תיאטרון, ספורט וכו. המרכזים מאובזרים בציוד טיפולי מתקדם, וחלקם כוללים חדרי טיפולים חדשניים כמו חדרי הרפייה ופיזיותרפיה. 

כיום מפעילה אגודת עמי ארבעה מרכזי יום טיפוליים לאנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית: מרכז יותם, מרכז דולב, מרכז אורן ומרכז אסתר שנפתח בשנת 2023 ע"ש אסתר עמר ז"ל ששימשה כמנהלת אגף הרווחה והשירותים החברתיים בעיר באר שבע. המרכזים פועלים במשך חמישה ימים בשבוע, מהבוקר עד שעת אחר הצהריים. 

שיבוץ המרכזים במרכזי היום נעשה בהתאם למאפיינים התפקודיים של החניך, צרכיו הפיזיים ובהתאם למכסת המקומות הפנויים בכל אחת מן המסגרות. הבחירה נעשית בשיח עם המשפחה ועו"ס הקהילה.

איך אנחנו עושים את זה?

  •  ליווי וטיפול על ידי צוות טיפולי קבוע בכל אחת מקבוצת האם
  • התערבות על ידי אנשי מקצוע ממקצועות הבריאות הפועלים עם ציוד הנרכש בסיוע קרנות הביטוח לאומי וקרן שלם.
  • פעילויות העשרה ופנאי מותאים
  • יצירת קשר ועבודה בשיתוף פעולה עם המשפחה


מנהלת מרכזי היום הטיפוליים : אנט זנה 

שעות הכשרת צוות בשנה
0
עובדים מסורים
0
מרכזי יום טיפוליים
0
מקבלי שירות
0