מערך דיור בקהילה​

מערך דיור בקהילה של אגודת עמי כולל דירות בשכונות מגורים בערים באר שבע, ערד, אילת ומסגרת דיור ייחודית בקיבוץ קטורה. המטרה היא לאפשר להם אורח חיים נורמטיבי והשתלבות בקהילה, באמצעות ליווי של צוות מקצועי ובניית תוכנית אישית לכל דייר.

על המסגרת

מערך הדיור בקהילה של אגודת עמי הוקם ביוזמת משפחות של אנשים עם מוגבלות, שביקשו לתת ליקירהם הזדמנות לנהל את חייהם בקהילה ולהשתלב בה,באופן שיווני כחלק מרקמת החברה.

מערך דיור בקהילה לאנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית מהווה בית חם עבור כ-60 דיירים בגילאי 21+ עם מוגבלות. המערך כולל דירות בבאר שבע, ערד, קיבוץ קטורה שבערבה ואילת. בכל דירה חיים עד שישה דיירים וצוות המלווה אותם. הדירות נמצאות תחת ליווי של צוות קבוע בראשות אם או אב בית, הנוכחים בה בכל עת שבה הדיירים נמצאים בבית. ההתנהלות בדיור בקהילה נקבעת בהתאם לצרכים, רצונות ויכולות של הדיירים. המטרה העיקרית לעודד  אותם לעצמאות, לאחריות והשתלבות מקסימלית בקהילה.

מידי בוקר יוצאים דיירי המערך למסגרות התעסוקה שלהם, ובשובם הביתה הם שותפים לתחזוקת משק הבית, לפעילויות בילוי ופנאי ונהנים מליווי ותמיכה של הצוות המקצועי שלנו בכל תחומי חייהם. בהתאם לרמת העצמאות של הדייר, הוא יכול לצרוך שירותים בקהילה באופן עצמאי, אך תמיד עם ליווי מרחוק של צוות הדירה.

איך אנחנו עושים את זה?

  • לכל דייר נבנית תוכנית אישית המפותחת על ידי הצוות המקצועי של הדיור, שמטרתה לאפשר לו להגדיר את השאיפות והיעדים שלו ולפעול להגשמתם.
  • אנו דוגלים בקבלת האחר ובפיתוח חברה רב גונית ומכילה, הכוללת גם אנשים עם מוגבלויות. בהתאם לכך אנו פועלים לקליטת הדיירים במסגרות תעסוקתיות שונות בקהילה, תחת תיווך וליווישל אגודת עמי. 
  • על מנת לתת מענה כוללני על כל צורכיהם, הדיירים שלנו מקבלים מענה מצוות הדירה בכל רובדי החיים, וזוכים לליוויי ולטיפול אישי בכל רובדי החיים, החל מסוגיות אישיות, משפחתיות, חברתית ועד לצריכת שירותי רפואה. 
  • כל הפעילות מלווה על ידי צוות רב- מקצועי שנותן מענה לכל צרכיהם של הדיירים במערך  
 

רכזת מערך דיור בבאר שבע וערד: ויקי ירמיהו 
מנהלת דיור בקיבוץ קטורה : איריס גומל

שעות הכשרת צוות בשנה
0
עובדים מסורים
0
דירות
0
דיירים
0