מערך דיור "בית כהן"

 בית כהן הוא מתחם מגורים ל-70 בוגרים עם מוגבלות שכלית התפתחותית בלב באר שבע כל זאת בליווי לאורך כל שעות היממה של צוות טיפולי. מטרתה של המסגרת הינה לאפשר לדיירים אורח חיים נורמטיבי ועצמאי ככל הניתן באמצעות תוכניות אישיות, פעילויות העשרה וקידום השתלבותם בקהילה.

על המסגרת

בית כהן השוכן בלב העיר באר שבע, מהווה בית חם ומכיל עבור כ- 70 דיירים עם מוגבלות שכלית התפתחותית בגילאי 21+. המרכז בנוי באווירה כפרית נעימה ומזמינה ומכיל שישה מבני מגורים, מתחמים טיפוליים ומנהלה של אנשי צוות המפעילים את המרכז ונותנים מענה מיידי ושירות מסור ומקצועי לדיירים 24/7. המתחם נמצא בלב העיר והשערים של המקום תמיד פתוחים לדיירים ומבקרים.

 בכל דירה גרים בין 11 ל- 15 דיירים, המלווים על ידי אנשי צוות ואחראי דירה שנותנים מענה לצרכיהם במהלך כל שעות הימצאותם בדירה, כולל בלילות. כשאיפה לתת להם אפשרות לחיים נורמטיביים כמה שניתן , דיירנו יוצאים למסגרות בוקר התואמים את רמת התפקוד שלהם. בנוסף, ממלאים תפקידים קבועים בניהול משק הבית בדירתם .בכך הם רוכשים כישוריי חיים ומיומנויות חברתיות המאפשרות להם לחיות בשותפות ולהשתלב בקהילה.

במסגרת השירותים שמעניק בית כהן קיים מתחם חדר ספורט מיוחד המותאם לאנשים עם מוגבלות ובדגש מוגבלות שכלית כך שיוכלו להתאמן בצורה בטוחה ונכונה . כמו כן, מתקיימים חוגים בשעות אחר הצהריים המועברים על ידי אנשי מקצוע חיצוניים. חלק מהבילויים הם גם בקהילה כגון באולינג, בית קפה או קולנוע. 

איך אנחנו עושים את זה?

  •  כל דייר מתגורר בבית קבוע המתנהל כמסגרת ביתית לכל דבר ועניין. כל הפעילות מתקיימת בצורה משותפת בין דיירי וצוות הדירה. 
  •  משפחות הדיירים שלנו הם חלק בלתי נפרד מחיי הדירה. משפחות מוזמנות כל העת לדירה והן שותפות לתוכניות הנקבעות לקידומו של הדייר.
  •  לכל דייר תוכנית אישית המובלת על ידי רכזת קידום אישי של המסגרת. בהפעלת התוכנית שותפים מספר גורמים החל מעו"ס המסגרת, צוות הדירה, משפחת הדייר.
  • הטיפול הרפואי לו נדרשים הדיירים מתנהל בקהילה בשירותי הבריאות הכלליים. במסגרת עצמה פועלת אחות ועוזרת אחות שמטרתן לתווך את הקשר ואת הטיפול בין השירות בקהילה לבין הטיפול הניתן במסגרת.


מנהל מערך "בית כהן" – אמיר בודין 

שעות הדרכה לצוות בשנה
0
עובדים מסורים
0
דירות במתחם
0
דיירים
0