מסגרות תעסוקה ייחודיות

אגודת עמי מפעילה מסגרות תעסוקה ייחודיות לאנשים עם מוגבלויות שכליות התפתחותיות. המסגרות כוללות מכבסה מקצועית ומסגרת יום בשטח מדבריום (הגן הזואולוגי לשעבר).

מטרתן לספק עבודה מותאמת תוך ליווי צמוד, לאפשר למשתתפים תעסוקה משמעותית והשתלבות בקהילה.

על המסגרת

אנו מכירים בזה כי לכל אדם יש העדפות שונות וסביבות אחרות בהן הוא מרגיש נוח. לכן, מעבר למסגרות הרגילות מפעילה האגודה מסגרות תעסוקה ייחודיות באזור באר שבע והדרום. מסגרות אלו ערוכות לשלב אנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית קלה ובינונית, ולספק להם עבודה בהתאם ליכולתם ורצונם. המטרה העיקרית של המסגרות הללו היא לאפשר לאנשים עם מוגבלות עולמות תעסוקה חדשים שהם יכולים להשתלב בהם, ליצור רצף של שירותים קהילתיים עבורם, להציע להם הזדמנויות תעסוקתיות מגוונות, ובכך לתרום להתפתחותם האישית ושילובם בקהילה.

המכבסה

בתוך המתחם של מערך דיור  "בית כהן" בבאר שבע, הוקמה מכבסה מקצועית המשלבת עבודה יצרנית עם שיקום מקצועי של העובדים בה. במכבסה מועסקים אנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית ברמה המאפשרת להם למלא את תפקידם בבטחה ובהצלחה. העובדים עוברים תהליך לימוד המונחה על ידי הצוות המקצועי של אגודת עמי, ומלווה על ידי מדריכות הנמצאות במקום באופן קבוע. העבודה במכבסה מגיעה מאולמות אירועים ברחבי באר שבע, ממלונות ולאחרונה אף מבסיסי צה"ל. העבודה במכבסה מתגלה שוב ושוב כיוזמה שמעצימה ומפתחת את העובדים וגורמת להם להרגיש נחוצים וחיוניים. המסגרת פועלת 5 ימים בשבוע בין השעות 8:00-15:00. 

מדבריום

(הגן הזואולוגי לשעבר)

הטבע במסגרת, האווירה הפתוחה, ההזדמנות ליצירת קשר עם בעלי חיים ולדאוג להם מהווים הזדמנות לתעסוקה ייחודית בסביבה טבעית.

כיום משולבים בעבודה בגן כ-20 אנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית. תחומי הפעילות של המשתתפים במסגרת רבים ומגוונים וכוללים משימות ניקיון ותחזוקה, הכנת מזון לבעלי החיים ואף טיפול בבעלי החיים (למי שנמצא מתאים והביע רצון בכך). בתחום האחריות של המשולבים במסגרת לדאוג לתחזוקה של פינת ליטוף הכוללת סוסים ננסיים שנרכשו במיוחד עבור הפרויקט בסיוע של קרן שלם. המסגרת הינה אינטימית וקטנה, פועלת חמישה ימים בשבוע מבוקר עד שעות הצהריים.